שיטת המסע וריקול הילינג – שאלות נפוצות

 

 

למי מתאים הטיפול המשולב בשיטת "המסע" וריקול הילינג?

הטיפול מתאים לכל מי שיש לו רצון עז לרפא נושאים מציקים בחייו – בעיה גופנית או רגשית.

אין מגבלה על הגיל בו ניתן לבצע את הטיפול. ישנו תהליך "מסע" מיוחד לילדים היכול להתבצע בצורת סיפור, משחק או ציור. עבור ילדים מתחת לגיל 18, ,המפגש הראשון יהיה עם אחד ההורים בלבד (ללא נוכחות הילד).
כמו כן, הטיפול מתאים גם לאנשים הנמצאים בחוסר הכרה.

אני לא מוסמכת לטפל באנשים המאובחנים עם מחלת נפש. לצורך הטיפול, דיכאון אינו נחשב כמחלת נפש. במקרה כזה מומלץ לפנות לפסיכולוג או פסיכיאטר שלמדו את שיטת המסע או הריקול הילינג. אפשר לפנות אלי כדי לקבל פרטים נוספים.

באילו נושאים ניתן לטפל בעזרת "המסע" וריקול הילינג?

בעזרת  שילוב תהליכי "המסע" וריקול הילינג ניתן לטפל במחלות ומצבים פיזיים שונים, גם כאלו שלרפואה המערבית אין טיפול עבורם כגון מחלות כרוניות, סרטן וגידולים שונים, אלרגיות, מחלות בדרכי הנשימה, מחלות בדרכי העיכול, כאבים וכאבי ראש, נושאי פוריות ועוד.  בנוסף, ניתן להקל על טיפולים רפואיים, להחיש את ההחלמה ולייעל את ספיגת התרופות בגוף.

בנוסף, ניתן לטפל במגוון נושאים רגשיים כגון חרדה חברתית, ביישנות, דיכאון, כעסים, בטחון עצמי, מציאת זוגיות, הפרעות אכילה ועוד.

האם ניתן לבוא לטיפול בשיטת "המסע" בלבד?

בהחלט כן. בעיקר אם הנושא הינו רגשי בעיקרו. שיטת "המסע" מסייעת להשתחרר מדפוסי התנהגות מפריעים ומטראומות רגשיות.

האם ניתן לבוא לטיפול בשיטת הריקול הילינג בלבד?

אפשרי אך פחות מומלץ לבוא למפגש רק בשיטת הריקול הילינג. במהלך המפגש נחשפים האירועים ודפוסי החיים אשר גרמו למחלה. לעיתים, עצם הידיעה והקישור בין האירועים לבין המחלה מסייע לריפוי, אבל בד"כ רצוי להקדיש עוד מספר מפגשים לטיפול באותם זיכרונות ובדפוסי חשיבה נוספים שעשויים לפגוע בתהליך הריפוי.

האם הטיפול המשולב בשיטת "המסע" וריקול הילינג ירפא אותי?

הטיפול מאפשר לכל אחד לגלות את האמת הפנימית שלו, לחשוף את המחסומים הרגשיים שמעכבים אותו ולהשתחרר מהם. ישנם גורמים רבים התורמים להחלמה והתהליך מאפשר לעורר אותם ובנוסף לטפל במחסומים רגשיים נוספים העשויים לעכב את  תהליך הריפוי.

הרבה אנשים כבר החלימו ממחלות שונות ובעיות רגשיות בעקבות עבודת "המסע" והריקול הילינג. יחד עם זאת אין באפשרותי להבטיח ריפוי פיזי. ישנם גורמים נוספים הנמצאים מעבר לשליטתנו. לפעמים, המחלה הפיזית או המצב הרגשי הם בחירתה של הנשמה לחוות מצבים אלו או פשוט דרכה של הנשמה לעזוב את הגוף הפיזי.

הנושאים שיעלו במהלך הטיפול והריפוי והעזרה שיתקבלו כתוצאה מהם הינם אלו המתאימים ביותר לאדם באותו הרגע. לפעמים אלו יהיו שונים ממה שאדם ציפה או רצה אבל תמיד הם יהיו הנכונים ביותר עבורו.

האם הטיפול יפגע בטיפול הרפואי הרגיל או טיפול משלים אחר?

הטיפול בשיטת "המסע" ובריקול הילינג מתבצע בשיחה, דמיון מודרך ומדיטציה בלבד ולכן משתלב בקלות בכל תכנית טיפול רפואית קונבנציונלית ומשלימה.

בשום אופן אין להפסיק את הטיפול הרפואי הרגיל ללא התייעצות עם הרופא המטפל.
מומלץ מאד לספר לרופאים ולמטפלים האחרים על הטיפול הנוסף שאתם עוברים.

איך מתנהל הטיפול המשולב בשיטת "המסע" וריקול הילינג?

שיטת "המסע" ושיטת הריקול הילינג מאפשרות לזהות את האירועים שיצרו את המחלה או הבעיה הרגשית. במפגש הראשון נזהה את דפוסי החיים והאירועים שתרמו להיווצרות המחלה, בעיקר בעזרת שיטת הריקול הילינג. במפגשים הבאים, נכיר את שיטת המסע ובעזרתה נטפל בנושאים הרגשיים, בדפוסי החיים ובאירועים שעלו במפגש הראשון.

אני ממליצה לשלב בין סוגי הטיפולים כדי ליהנות מהיתרונות של כל שיטה.

אם אין בקשה מפורשת מצד הלקוח, הטיפול יהיה בהתאם לדרך שמתאימה ביותר למצב ולנושא המטופל. כלומר, יתכן שינוי בסדר המפגשים או שימוש רק בשיטה אחת.

כמה מפגשים אורך הטיפול?

אני ממליצה להגיע לשלושה מפגשים לפחות. מניסיוני ומאופי שיטת "המסע", בד"כ מהמפגש הרביעי והלאה, עולים הנושאים והזיכרונות המשמעותיים ביותר.

ההמשך תלוי בך – האם הנושא טופל, האם יש עוד נושאים שבהם יש לטפל וההרגשה האישית שלך.

מה תדירות המפגשים?

בטיפול המשולב של שיטת "המסע" והריקול הילינג אני ממליצה להגיע לטיפול "מסע" בתוך שבוע ממפגש הריקול הילינג. בהמשך, אני ממליצה להגיע לטיפול בכל שלושה שבועות, אבל בהתאם למצב וברצונך התדירות יכולה להשתנות.  במקרים קריטיים אפשר להיפגש גם כל יום.

כמה זמן אורך כל מפגש?

שני המפגשים הראשונים (הראשון עבור הריקול הילינג והשני עבור המסע) אורכים כשלוש שעות, בהמשך הפגישות נמשכות כשעתיים.

בכל מקרה, הטיפול בשיטת "המסע" אינו נעצר באמצעו ולכן יתכן שמפגש יתארך.

האם צריך להתכונן למפגש?

לפני מפגש הריקול הילינג, אשלח אליך שאלון מפורט שיעזור במפגש. כמו כן אבקש לקבל מראש את האבחנה הרפואית המדויקת.

למפגש בשיטת "המסע" אין צורך להתכונן באופן מיוחד.

רצוי לא לצרוך אלכוהול לפני התהליך.

אפשר לקרוא את הספר "המסע" של ברנדון בייס ואפשר גם לבוא ללא ידע מוקדם על התהליכים.

יש לכם עוד שאלות? צרו איתי קשר או השאירו תגובה.

לתאום טיפול בשיטת "המסע" או ריקול הילינג, צרו איתי קשר.

[si-contact-form form='4']

אולי יעניין אותך גם