מהי שיטת "המסע"?

the journey logo 170-300

שיטת "המסע" פותחה על ידי ברנדון בייס בעקבות גידול שנוצר ברחם שלה  ונעלם לחלוטין בזכות השיטה שהתגלתה לה.

שיטת "המסע" מאפשרת להתחבר לתת המודע ולמקור התבונה והריפוי המצוי בכל אחד. החיבור למקום זה מאפשר לגלות את הזכרונות האצורים בגוף אשר גורמים למחלות ולמחסומים רגשיים ולזהות את האמונות החוסמות ודפוסי ההתנהגות המגבילים שנוצרו כתוצאה מאותם תרחישים.

באמצעות החיבור למקור התבונה והריפוי ניתן לשחרר את הזכרונות הכואבים ולשנות את האמונות ודפוסי ההתנהגות המגבילים. שינוי זה נעשה ברמת התת-מודע האחראי לתגובות האוטומטיות שלנו, לדפוסי ההתנהגות ולמעשה מעצב את האישיות שלנו.

בסיס השיטה הוא עבודה רגשית. דרך חווית הרגשות השונים, נחשפים הזכרונות, האמונות ודפוסי ההתנהגות המגבילים. באמצעות מעבר דרך הרגשות השונים ניתן להתחבר למקור התבונה והריפוי המצוי בכל אחד.

איך מתנהל תהליך "מסע"?

טיפול בשיטת "המסע" מתבצע בדיבור, בדרך כלל בעיניים עצומות, בישיבה על כורסה נוחה.

שלב ראשון: שיחה מקדימה

השלב הראשון לפני התהליך הוא שיחה חופשית בה נעלה את הנושאים שבהם נרצה להתמקד במהלך הטיפול. תוך כדי השיחה נזהה גם אמונות ודפוסי התנהגות מגבילים. העלאת הנושאים והרגשות לפני השטח המודעים תעזור לתהליך לזרום בקלות ולגעת עמוק בשורש היוצר את החסימות.

שלב שני: מעבר דרך הרגשות

בתחילת התהליך נרפה את הגוף ע"י מדיטציה בדמיון מודרך. הרפיית ההגוף מאפשרת לרגשות הטבעיים לעלות לפני השטח. אנו מפנים את תשומת הלב לגוף ולרגשות שנמצאים בו. כשהגוף והנשימה נינוחים, הרגש החזק ביותר באותו הרגע יעלה באופן  טבעי. נפתח אל הרגש ונחווה אותו בצורה המלאה ביותר. רגש טהור, ללא הסיפור הנלווה אליו, מחזיק מעמד רק מספר מועט של דקות, לפעמים רק שניות.

בהמשך נצלול עמוק לתוך הרגש ונגלה עוד רגשות החבויים בו. לעיתים יעלו זכרונות הקשורים באותם רגשות, בהם נטפל בהמשך. בסופו של דבר, הרגשות נגמרים ואנו נחווה תחושה חדשה של "כלום", כניעה או שלווה. זהו הפתח ל"מקור", אותו מקום בתוכנו שהוא מעבר למחשבות ולרגשות ומאפשר לנו גישה לפוטנציאל הריפוי האינסופי הטמון בנו. כשאנו נפתחים אל המקור, נחווה רגשות חדשים של שלווה, שמחה, אושר, אהבה, אינסוף ואחדות. כל אחד מרגיש את המקור בצורה ייחודית והתאורים שאני שומעת הם למשל גן עדן, ריחוף, מקומות נעימים, משפחה ועוד.

לאחר מנוחה קצרה במקור, נשטוף את הרגשות הקודמים ונחליף אותם בתחושת המקור, בידיעה שמעכשיו היא תמיד תהיה זמינה לנו.

שלב שלישי: המדורה

כעת הגיע הזמן לטפל בזכרון שעלה במהלך המעבר דרך הרגשות. נדמיין מדורה שטבעה הוא אהבה ללא תנאי ונזמין אליה את עצמנו ומדריך רוחני שיעזור לנו  בתהליך. נזמין גם את עצמנו הצעיר מהזכרון ואת האנשים מהזיכרון עימם נרצה לדבר. נאפשר לעצמנו הצעיר לבטא את כל הכאב, הכעס והפגיעה שהרגיש באותו הזכרון. נאפשר גם לאנשים מהזיכרון לדבר ולבטא באמת מה הם מרגישים ומדוע התנהגו כפי שהתנהגו. תהליך זה, מאפשר להגיע לסליחה טבעית ואמיתית.

במידת הצורך, ניתן לעצמנו הצעיר תכונות ומשאבים שהיו יכולים לעזור לו להתמודד עם התרחיש שעלה בזיכרון. למשל – בטחון עצמי, יכולת להביע את עצמו, יכולת לבקש עזרה, אהבה עצמית או קלילות. מצויידים בכל התכונות החדשות, נחזור לזכרון ונריץ אותו שוב. תופתעו לגלות איך הוא מתנהל כעת.

בנוסף, אפשר לשחרר אמונות מגבילות ונדרים, ללמד את תת-המודע דרכי פעולה חדשות ובריאות יותר, לרפא פוביות ולשחרר טראומות ישנות.

שלב רביעי: הטמעת העתיד

לבסוף, ניפתח אל התודעה העתידית שלנו, המצויידת בכל הסליחה, התכונות והמשאבים המעצימים ונגלה איך נרגיש, איך יהיו החיים שלנו ומה הדבר הטוב ביותר שיקרה לנו כתוצאה מהשינוי והריפוי. שלב זה עוזר להטמיע את השינויים גם ברמת המודע. כל מה שהמוח המודע יכול להעלות בדעתו יכול להתרחש גם במציאות.

לסיכום

זהו תאור של תהליך "המסע" הראשוני, הבסיסי ביותר שמאפשר לפתוח את הדלת אל ההוויה העמוקה ביותר שלנו. התהליכים הבאים תלויים בנושא שבו רוצים לטפל – חרדות, פוביות, דכאון, בעיות בריאות או מחסומים רגשיים אחרים. ישנן עוד טכניקות שונות וסוגי תהליכים שונים אשר ביחד יוצרים את תהליך "המסע" המלא המאפשר ריפוי ושינוי עמוק ואמיתי, בפשטות ובקלות.

נגלה שלאחר מספר מפגשים, ההתנהגות שלנו משתנה לטובה ללא מאמץ, באופן כל כך טבעי עד שלעיתים לא נרגיש בכך, עד שמישהו ייסב את תשומת ליבנו ויחמיא לנו על כך.

לתאום טיפול בשיטת "המסע", צרו איתי קשר.

[si-contact-form form='4']