ריקול הילינג (®Recall Healing) הינה שיטת טיפול חדשנית המאפשרת לגוף להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו בעזרת קישור בין גורמים רגשיים לבין המחלה שנוצרה.

מה אם המצב שאנו מכנים מחלה, זו בעצם דרכו של הגוף להגן עלינו מפני האיומים שבחוץ ולשמור אותנו בחיים כמה שיותר זמן?

הגוף שלנו הוא מכונה משוכללת להפליא, שנשלטת ע"י מחשב סופר-על שאחראי על כל התפקודים האוטונומיים של הגוף: לב, נשימה, עיכול, יצירה והרס של תאים, המערכת ההורמונלית ועוד. לכן איך יכול להיות שהגוף מייצר מצב לא מאוזן ולא תקין שנחווה על ידינו כמחלה? מבחינת ההרגשה שלנו זו מחלה אבל מבחינת המוח האוטומטי, זהו הפתרון שהוא מספק לגוף הפיזי כדי להמשיך את ההשרדות האישית והאנושית.

קחו לדוגמה זאבה מיניקה. כאשר היא חשה שגוריה בסכנת מוות, היא תייצר יותר חלב ע"מ להזין אותם ולהבטיח שישרדו. אותו מנגנון פועל גם בגוף האם האנושית. כאשר היא מרגישה שילדיה בסכנה, בלוטות החלב בשד יגדלו ע"מ לאפשר להן לייצר יותר חלב. מצב זה נתפס כסרטן בשד. כאשר תחושת הסכנה חולפת, הגוף משתמש במיקרואורגניזמים שונים כדי להרוס את התאים העודפים.

המוח האנושי לא יודע להבחין בין המציאות לבין החוויה הרגשית ולכן מגיב גם לחוויות הרגשיות ולדרך בה אנחנו תופסים את המציאות. כל חוויה רגשית שלא נפתרה, שהרגשות בה הודחקו ולא באו לידי ביטוי, נרשמת ע"י המוח אשר בתגובה מייצר את הפתרון המתאים ביותר בתוך הגוף. כאשר החוויה נפתרת בצורה מלאה והמוח מזהה שאין יותר איום או מצב לחץ הגוף חוזר שוב למצבו הרגיל.

כיום כבר ידוע שמתח ולחץ גורמים למחלות שונות. שיטת הריקול הילינג מחברת בין המחלות לבין גורמי הלחץ שיצרו אותן. למשל תחושה של פגיעה בטריטוריה, תחושות פרידה וניתוק מההורים, עימותים עם בני משפחה, תחושות צער וחרטה ועוד. כל חוויה משפיעה על אברים ומערכות שונות בגוף. לעיתים ההשפעה היא מיידית ולעיתים מתבטאת רק אחרי הרבה שנים. במהלך טיפול ריקול הילינג נמצא את הארועים והחויות הרגשיות שגרמו למחלה בעזרת שלוש דרכים:

מחזור חיים

החלק העיקרי בטיפול ריקול הילינג הינו מציאת הארועים הרגשיים שגרמו למחלה. ארועים אלו יכולים להתרחש בסמוך להופעת המחלה, או בעבר הרחוק. בעזרת מיפוי ארועים על ציר הזמן, בהתאם למחזורי החיים, אפשר להגיע באופן מדוייק לחוייה הרגשית שגרמה למחלה.

תאוריית מחזורי החיים פותחה ע"י הפסיכולוג הקליני מארק פרשט (Marc Frechet) על סמך נסיונו בעבודה עם חולי סרטן וחקירת נסיבות חייהם. הוא גילה שחוויות דומות חוזרות לאורך החיים במחזוריות קבועה (שונה מאדם לאדם).

בנוסף, פרשט מתייחס גם לתקופת "יצירת התוכנית והמטרה" והשפעתה על האדם.

תקופת "יצירת התוכנית והמטרה"ריקול הילינג - תכנות מטרה

כל דבר שנוצר בטבע או ע"י האדם נועד למטרה מסויימת וכדי למלא מטרה זו עליו להיות בעל תכונות מסויימות. לדוגמה, כאשר נגר בונה שולחן, הוא יתכנן ויעצב אותו כך שיתאים למטרתו – שולחן אוכל שונה משולחן עבודה. באותו האופן, גם כשנוצר עובר, הוא לוקח על עצמו תכונות שיתאימו לשאיפות ולמצב של הוריו. תקופת היווצרות העובר מתחילה תשעה חודשים לפני ההתעברות ונמשכת עד לגיל שנה. כאשר למצב ההורים בזמן ההתעברות, מבחינת נסיבות החיים, מצב רגשי ומידת הרצון בילד יש חשיבות גדולה בהמשך החיים. כמו כן הלידה עצמה ומה שקרה במהלכה ומיד אחריה משפיעים רבות על תכונות אופי ומאפיינים פיזיים, כולל מחלות.

בדיקת השושלת המשפחתית

בדיקה זו מבוססת על המחקרים של ד"ר  Anne Ancelin-Schutzenberger, שמצאה את הקשר בין החוויות ודפוסי החיים שלנו לבין אלו שנחוו ע"י השושלת המשפחתית שלנו, בעיקר בדור השלישי אחורה. לכן, לעיתים דפוסי ההתנהגות והחשיבה וכן המחלות הם תוצאה של ארועים שחוו הורינו או סבינו.

פרטים נוספים על הטיפול בריקול הילינג נמצאים בדף השאלות הנפוצות.

לתאום טיפול בריקול הילינג, צרו איתי קשר.

[si-contact-form form='4']