ריקול הילינג

 

 

מהי שיטת ריקול הילינג?

ריקול הילינג (®Recall Healing) הינה שיטת טיפול העוזרת לגלות את הקשר בין אירועים רגשיים טראומטיים לבין מחלות שנוצרות.
כיום כבר ידוע שמתח ולחץ גורמים למחלות שונות. שיטת הריקול הילינג מחברת בין המחלות לבין גורמי הלחץ והטראומות הרגשיות שיצרו אותן. למשל תחושות פרידה וניתוק מההורים או עימותים עם בני משפחה. כל חוויה משפיעה על אברים ומערכות שונות בגוף. לעיתים ההשפעה היא מיידית ולעיתים מתבטאת רק אחרי הרבה שנים. במהלך טיפול ריקול הילינג נמצא את הארועים והחויות הרגשיות שגרמו למחלה.
השיטה פותחה על ידי ד"ר ז'ילבר רנו, ומבוססת על שילוב של הרפואה הגרמנית החדשה של ד"ר האמר, תיאוריית הביולוגיה הכללית (total biology) של ד"ר קלוד סבח, תאוריית מחזורי החיים ובדיקת השושלת המשפחתית.

באלו נושאים ניתן לטפל בעזרת ריקול הילינג

שיטת ריקול הילינג מאפשרת לזהות ארועים ודפוסי חיים שנמצאים בבסיסן של מחלות והתנהגויות שונות. אני נעזרת בשיטה בעיקר עבור זיהוי השורש הרגשי של מחלות. למשל, סוגי סרטן, גושים בשד, בדיקות עם ממצאים חשודים בצוואר הרחם, גידולים במוח, בעיות במערכת העיכול ומחלות כרוניות. תחום נוסף הוא עודף משקל ומשקל נמוך מאד, שקשורים גם הם לנושאים רגשיים.

איך מתנהל טיפול בריקול הילינג

דרך שיחה ותשאול מעמיק נבנה את ציר זמן החיים ונגלה אירועים משמעותיים שקרו בו ואת הקשר שלהם למצב הנוכחי. במידת הצורך נבדוק גם את רגע הלידה וארועים שקרו להורים במהלך ההריון ולפניו.  כך ניתן להגיע בצורה מדוייקת מאד לארוע הרגשי שהיווה טריגר להיווצרות מחלה.

השחרור הרגשי מהאירוע הטראומטי מתבצע בדרך כלל בשיטת המסע, היעילה מאד בניקוי טראומות עבר ומשקעים עמוקים.

בד"כ מספיק מפגש אחד או שניים, אך כדאי לשלב את הריקול הילינג עם טיפולים נוספים בשיטת המסע כדי להגיע לתוצאות מייטביות.

אולי יעניין אותך גם