פרחי באך

 

 

מהם פרחי באך?

פרחי באך אלו תמציות של 38 צמחים בריכוז מאד נמוך כאשר כל תמצית מתאימה לרגש, מצב או טיפוס אישיות. התמציות מאפשרות לאזן התנהגויות ורגשות שמפריעים לנו ולחזק את נקודות החולשה.
לדוגמה, אנשים שמתקשים להחליט ויקחו את התמצית המתאימה, יגלו שהם יכולים לסמוך על עצמם ועל ההחלטות שלהם.
התמציות פותחו על ידי ד"ר אדוארד באך, לפני כמאה שנים, במטרה ליישם שיטה פשוטה ובטוחה לעזרה עצמית.

באלו נושאים ניתן לטפל בעזרת פרחי באך?

פרחי באך מטפלים במגוון מצבים רגשיים  והתנהגותיים: חרדות, פוביות, חוסר בטחון עצמי, הפרעה בריכוז, דאגנות יתר, כעסים, לחץ, דיכאון, עייפות ועוד.

הטיפול מתאים לבעיות נקודתיות כגון אבל או חרדה לפני מבחן וגם למצבים מתמשכים כגון מצב רוח ירוד, עייפות מתמשכת או מחשבות טורדניות.

הטיפול מאפשר התפתחות אישית כדי לחיות בצורה מיטבית ולהחזיר את ההרמוניה והשלווה הפנימיים.

למי מתאים טיפול בפרחי באך?

הטיפול מתאים לכל הגילאים ומשתלב היטב עם כל טיפול אחר, כולל תרופות. פרחי באך מקדמים כל סוג של טיפול רגשי ותומכים בתהליכי שינוי וריפוי.

הטיפול מתאים לאנשים עסוקים, שאין להם זמן למפגשים ארוכים ורוצים תוצאות מהירות יחסית. בנוסף, הטיפול מתאים במיוחד לאנשים שלא מעוניינים להתעסק ולחפור בעבר.

איך מתנהל טיפול בפרחי באך?

המפגש להתאמת תמציות כולל שיחה ותשאול מעמיק לצורך התאמת התמציות לנושאים שברצונך  לטפל, לאופי שלך ולמצב הנוכחי. בסיום המפגש אכין לך בקבוקון עם תערובת התמציות שבחרת. הכמות מספיקה לכשלושה שבועות שבסיומם ניפגש שוב להערכת מצב ולהכנת תערובת חדשה.

את תערובת התמציות לוקחים ארבע פעמים ביום, שש טיפות על הלשון או במעט מים. אפשר לקחת יותר פעמים ביום או להוסיף שש טיפות לבקבוק מים ולשתות במשך היום.

משך הטיפול הכולל הוא כשלושה חודשים או בהתאם לצורך.

אולי יעניין אותך גם