סטרס ובעיות שינה

 

 

סטרס ובעיות שינה

 

השעה אחת בלילה ולמרות שהיא עייפה מאד, שרון לא מצליחה להירדם. כבר הרבה זמן שהיא לא ישנה טוב ובבוקר קמה עייפה. היא ניסתה לקחת כדורי שינה, אבל מפחדת להתמכר להם. 

תמר חולה בשפעת. כבר חודשיים שהיא מרותקת למיטה ולא מתפקדת. בשנתיים האחרונות, כל הצטננות קלה משביתה אותה לשבועיים. היא לא מבינה למה היא חולה כל הזמן. היא מתעמלת באופן מסודר ואפילו רצה מרתונים, לא מעשנת, והמשקל שלה תקין. אז איך זה שהגוף שלה לא מצליח להתמודד עם מחלות פשוטות?

נהוג לחשוב שסטרס זה משהו נפשי או פיזי אבל זה דבר שונה לגמרי. ישנם כמה תאורי סטרס שרוב האנשים לא מכירים ובדרך כלל לא מקשרים אותם ללחץ מתמשך. למשל עייפות וקשיי שינה, בעיות בעיכול ובמקרה של תמר, מערכת החיסון חלשה ולא מצליחה להגן על הגוף.

טיפול יעיל בסטרס ובבעיות שינה הוא לא רק שיטות להרגעת מתח כגון עיסוי או תרגילי נשימה או כדורי שינה טבעיים. למעשה זו רק עזרה נקודתית וחשוב יותר לטפל בגורם ולא רק בסימפטומים. למשל, קושי להירדם ולישון לא נגרם רק בגלל מחשבות מטרידות על העבר או על העתיד. הוא יכול להיגרם גם בגלל בעיות פיזיות ושינויים הורמונליים. ולכן לפני שלוקחים תרופות או תרופות טבעיות, כדאי לבדוק:

        האם התזונה שלך מורכבת בעיקר ממזון מעובד עשיר בסוכר או כוללת הרבה קפאין?

        האם חדר השינה שלך חם מדי?

        האם את בתקופת גיל המעבר (בין 40 ל 60)?

מרגישה משהו דומה ולא מבינה למה? אשמח לדבר איתך שיחה קצרה.

אולי יעניין אותך גם